MobilOSGB EmseyHesapla
İŞYERİ TEHLİKE SINIFI İŞYERİ HEKİMİ İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI DİĞER SAĞLIK PERSONELİ
AZ TEHLİKELİ 0 0 -
TEHLİKELİ 0 0 -
ÇOK TEHLİKELİ 0 0 0Az tehlikeli sınıfta yer alan; 1000 ve üzerinde işçi çalıştırılan işyerlerinde tam gün çalışacak bir işyeri hekimi/iş güvenliği uzmanı ile yukarıdaki kriterlere uygun yeteri kadar işyeri hekimi/iş güvenliği uzmanı eklenir.

Tehlikeli sınıfta yer alan; 500 ve üzerinde işçi çalıştırılan işyerlerinde tam gün çalışacak bir işyeri hekimi/iş güvenliği uzmanı ile yukarıdaki kriterlere uygun yeteri kadar işyeri hekimi / iş güvenliği uzmanı eklenir.

Çok tehlikeli sınıfta yer alan; 250 ve üzerinde işçi çalıştırılan işyerlerinde tam gün çalışacak bir işyeri hekimi/iş güvenliği uzmanı ile yukarıdaki kriterlere uygun yeteri kadar işyeri hekimi/iş güvenliği uzmanı eklenir.

Kurumunuzun hangi tehlike sınıfına girdiğini bilmiyorsanız işyeri tehlike sınıfınızı öğrenmek için İşyeri Tehlike Sınıfları listesi sayfamızdan ctrl+f kombinasyonuyla işyeri türünüzü aratarak tehlike sınıfınızı öğrenebilirsiniz.
Az Tehlikeli Tehlikeli Çok Tehlikeli
İş Güvenliği Uzmanı 10 Dk. 20 Dk. 40 Dk.
İşyeri Hekimi 5 Dk. 10 Dk. 15 Dk.
Diğer Sağlık Personeli - - *

Yukarıdaki tabloda tehlike sınıfına göre , işyerinde çalışan personel başına alınması gerek yasal hizmet süresi belirtilmiştir.

Diğer Sağlık personeli hizmeti ise Çok Tehlikeli sınıftaki işyerlerinde ;

  • 10-49 arası personelin bulunduğu işyerlerinde personel başına 10 Dk.
  • 50-249 arası personelin bulunduğu işyerlerinde personel başına 15 Dk.
  • 250 ve üzeri arası personelin bulunduğu işyerlerinde personel başına 20 Dk. olarak hesaplanacaktır.

çalışma+süresi+hesaplamaKurumunuzda çalışan sayınıza göre çalıştırmanız gereken İşyeri Hekimi, İş Güvenliği uzmanı ve Yardımcı Personel saat ve sayısını aşağıdaki kutucuğa çalışan sayınızı girerek hesaplayabilirsiniz.

İş yeri Hekimi Çalışma Süresi Hesaplama

iş yeri hekimi ve sağlık personeli uzmanlarımız 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ve en önemlisi 22/07/2013 tarihinde yürürlüğe giren iş yeri hekimi ve diğer sağlık personelinin görev yetki sorumluluk ve eğitimleri hakkındaki yönetmelik kapsamında bulunan tüm yükümlülükleri yerine getirmekten sorumludur. Bu sorumluluk ve çalışmalar sırasında hastanelerimizin personel ve ekipmanlarını da sizlere sunuyor olmakla iş birliğimizi daha kurumsal bir platforma taşımayı amaçlamaktayız. Çalışan sayınıza göre ayda kaç saat işyeri hekimi çalıştırma zorunluluğunuz olduğunu buradan hesaplayabilirsiniz.

İş Güvenliği Uzmanı Çalışma Süreleri Hesaplama

Yapacağımız iş birliği ile beraber firmanıza gönderilecek olan iş güvenliği uzmanlarımız 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ve 29/12/2012 tarihinde yürürlüğe giren ve 11 Ekim 2013 Tarihinde değişen ve yenilenen iş güvenliği uzmanlarının görev yetki sorumluluk ve eğitimleri hakkındaki yönetmelik kapsamında bulunan tüm yükümlülükleri yerine getirmekten sorumludur. Çalışan Sayınıza Göre Ayda Kaç saat İş Güvenliği uzmanı çalıştırma zorunluluğunuz olduğunu öğrenmek için sayfamızın başındaki osgb işyeri hekimi iş güvenliği uzmanı süre saat hesaplama aracını kullanınız.